ECC 2009

ECC GRÉCKO

Tlač PDF

Nedeľa 27.9.2009 - Záverečný deň šampionátu majstrov Európy sa začal bez našej výpravy, ktorá v noci odletela domov (ako jediná). Od rána sa rozbehli boje o postup do najlepšej štvorky v oboch kategóriach. V boji o majsterku Európy sa stretli skutočne najlepšie hráčky šampionátu Ann Louise Haugen Andersen z Nórska a Kirsten Penny z Anglicka. Víťazkou sa po troch hrách stala Kirsten Penny. V mužskej kategórii sa v boji o víťazstvo strelti - Michael Kramer z Nemecka a domáci hráč Giannis Stathatos, ktorý bol úspešnejší a stal sa víťazom, čomu dopomohli aj domáci fanúšikovia, ktorí ho k titulu dotlačili. Naši hráči Laco a Barbara sa umiestnili vo svojich kategóriach na 34 mieste s priemerom 175,67 (Barbara) a 186,21 (Laco).

Domovská stránka ECC 2009

Otvorenie šampionátu...

Tlač PDF

Tretí oficiálny deň na ostrove Kréta bol ukončený otváracím ceremoniálom, na ktorom sa predstavili všetky zúčastnené krajiny. Hneď po skončení sme sa ponáhľali na hotel, pretože zajtra ráno zaháji Barbara svoje účinkovanie na ECC 2009. Prvých 8 hier odohrá na krátkom mazaní. Zisťovali sme informácie ohľadom live skóringu, no na stránke www.ecc2009.gr sa budú výsledky zobrazovať po každej hre. Začiatok štartu prvej skupiny žien je na pláne o 8:00. Veríme, že budete držať palce, pretože to naši hráči budú potrebovať. Čo sa týka konkurencie, tak môžem povedať, že tréning robí svoje, dnes s nami na dráhe trénovali Nóri, ktorí patria medzi elitu európskeho bowlingu a na ťažkom, krátkom mazaní, im to veľmi dobre padalo. To isté patrí o Švédsku, Fínsku, Anglicku... Zajtra uvidíme. Pozdravujem na Slovensko a verím, že Barbare a Lacovi budete držať palce... Tomáš M.

Fotogaléria - tréning a otvárací ceremoniál  

Barbara na krátkom mazaní

Tlač PDF

Dnes ráno sme nervózny cestovali do herne, kde Barbara zahájila svojich 8 hier na krátkom mazaní. Prvá hra bola najhoršia 150, no vôbec sa nečudujem. Bol som väčšinou pri Barbare na dráhe, no nervózny som bol aj ja a to som nehral a ešte sa Vám na vedľajšej obrazovke ukáže číslo 290 v podaní Angličanky Kristen Penny. Najväčším problémom boli dorážky, ktoré sa vždy nepodarili a to hlavne v dôležitých frame-och 9 a 10.  Barbare najlepšie vyšla posledná hra, ktorá ju dostala na 14 miesto ( v prvej ženskej skupine ) s priemerom 177 bodov. Excelovala Nórka Ann Louise Haugen Andersen, ktorá v 8. hrách dosiahla 1888 bodov. Okolo 17:00 by mala dohrať aj druhá ženská skupina, ktorá začínala o 12:00.

výsledky - ecc2009.gr / results

pos 

meno 

sum 

priemer 

14.

Barbara Čižmárova 

150 

194 

166 

178 

161 

155 

174 

238 

1416 

170,00 

Tretí deň...

Tlač PDF

Dnes sa v hoteli konal míting, ktorý nám prezradil, v ktorej skupine budú naši hráči hrať.  Barbara je v ženskej skupine A, začína ráno o 9:00 (8:00 SK času). Laco je v mužskej skupine B, ktorá ma zajtra voľno. Dnes sme absolvovali prvý oficiálny tréning na dvoch mazaniach (krátke a dlhé). Najviac sa našim hráčom darilo na dlhšom mazaní, no s krátkym bude problém. Prvá sa na krátkom mazaní predstaví Barbara, už zajtra. Čo sa týka live skóringu, je pripravený, no či bude fungovať to nevieme, pretože v herni je strašne pomalý internet, uvidíme zajtra. Dnes na nás čaká ešte uvítací ceremoniál a hneď po skončení Vám prinesiem fotky z dnešného dňa. Tak zatiaľ - AHOJ NA SLOVENSKO

Live Skóring, Mazania na oficiálnej stránke šampionátu / harmonogram štartov

Druhý deň v Chánii

Tlač PDF

Ahoj Slovensko, musím sa Vám pochváliť, že práve sa pozerám na Ch. Barnesa a N. Duke-ho, nebojte nadšenie opadne, pretože to sledujeme v TV na Eurosport-e. Dnes sme boli pozrieť v herni, musím povedať, že nevyzerá zle. Je vybavená 16. dráhami značky AMF a o mazanie sa starajú odborníci firmy Kegel, ktorí robili po Európe školenie a navštívili aj Slovensko. Do herne priviezli dve mazačky KEGEL WALKER a sledovať mazačky, ktoré sa sami presúvajú medzi dráhami je ozajstný zážitok. Dnes nás ešte čaká registrácia a zajtra oficiálny míting, tréning a otvárací ceremoniál. Fotky sa Vám budem snažiť čo najrýchlejšie ponúknuť, no vďaka pomalému internetu to bude ťažké.